Dział Współpracy z Zagranicą » Pracownicy » CEEPUS (Central European Exchange Program for University Studies) » Jak założyć Sieć Akademicką?
Przystąpienie do programu CEEPUS nie wymaga skomplikowanych zbiegów. CEEPUS nie obejmuje działalności badawczej i rozwoju technologicznego.
Podstawowym celem Programu jest wspieranie wymiany akademickiej w zakresie kształcenia i doskonalenia zawodowego zarówno studentów, jak i nauczycieli akademickich. Umożliwia on intensyfikację kontaktów między szkołami wyższymi krajów będących Stronami Porozumienia. Główną działalnością CEEPUS są sieci uniwersytetów najlepiej prowadzących do wspólnych dyplomów, zwł. wspólnych programów doktoranckich.
Informacje o możliwości realizacji Sieci Akademickich są zamieszczane na stronie internetowej Biura Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej (w miesiącu listopadzie poprzedzającym rok akademicki) pod adresem: www.buwiwm.edu.pl (w zakładce CEEPUS).
WARUNKI OGÓLNE
1. Sieć Akademicka powinna składać się z co najmniej trzech uczelni różnych państw – sygnatariuszy porozumienia CEEPUS, na zasadach określonych na stronie www.ceepus.info
2. Jednostki uczelni aplikujące o pełnienie funkcji koordynatora lub prolongowanie istniejącej już sieci powinny spełnić następujące warunki:
PROCEDURA PODPISANIA DOKUMENTÓW W DWZ
1. Aplikację „Network Application Form” (kopia) oraz wypełnione formularze Letter of Intent” i „Letter of Endorsment”(3 egzemplarze) zatwierdzone podpisem przez Dziekana Wydziału należy złożyć do DWZ ,budynek C-1 , pok.109) najpóźniej na dwa tygodnie przed terminem złożenia aplikacji do Polskiego Biura CEEPUS.
Listy intencyjne ze strony AGH podpsuje Prorektor do Spraw Współpracy.
2. W przypadku prolongaty Sieci Akademickiej wymagane jest dostarczenie do DWZ aktualnych druków ” Letter of Intent” i „Letter of Endorsement” oraz informacji o zmianach dokonanych w prolongowanej aplikacji sieci wg. w/w zasad.
3. Dział Współpracy z Zagranicą przesyła informacje do Koordynatora aplikującego na Wydziale o podpisaniu listów intencyjnych przez Prorektora ds. Współpracy.
4. Listy intencyjne podpisane przez Prorektora ds. Współpracy należy odebrać z DWZ, budynek C-1 , pok.109.
PROCEDURA PRZESŁANIA APLIKACJI DO POLSKIEGO BIURA CEEPUS
1. Koordynator (aplikujący na Wydziale) przesyła „Network Application Form” (kopia z aplikacji Network Application) w języku angielskim – do Polskiego biura CEEPUS.
2. Aplikacja powinna zawierać wszystkie oryginały ”Letter of Intent” i „Letter of Endorsment”(zawarte w aplikacji) zarówno macierzystej uczelni, jak i współpracujących, na zasadach określonych na stronie www.ceepus.info
3. W przypadku prolongaty sieci akademickiej wymagane jest jedynie przesłanie aktualnych druków ” Letter of Intent” i „Letter of Endorsement” oraz informacji o zmianach dokonanych w prolongowanej aplikacji sieci wg. w/w zasad.
KRYTERIA OCENY APLIKACJI
Złożone aplikacje na poziomie narodowym ocenia Komisja Narodowa powołana przez BUWiWM oraz Komisja Międzynarodowa CEEPUS.
Przy ocenie aplikacji komisje biorą m.in. pod uwagę
W terminie do 15 stycznia (roku akademickiego, którego dotyczy planowany okres) należy zarejestrować (prolongować) Sieć Akademicką oraz przesłać oryginały aplikacji na adres Polskiego Biura CEEPUS.
KONTAKT
Szczegółowych informacji oraz pomocy w przystąpieniu do sieci CEEPUS udziela:
Polskie Biuro CEEPUS
mgr Michał Skowroński
e-mail: mskow@men.waw.pl, ceepus@buwiwm.edu.pl
Polskie Biuro CEEPUS (National CEEPUS Office - NCO-PL)
ul. Smolna 13 00-375 Warszawa
tel.: 826 74 34, fax: 826 28 23
Wyszukiwarka sieci akademickich, w których uczestniczy AGH w ramach CEEPUS znajduje się na stronie https://www.ceepus.info/public/network/network.aspx#nbb
Wszelkie dodatkowe informacje oraz niezbędne formularze dostępne są na stronie internetowych
Centralnego Biura CEEPUS www.ceepus.info
Polskiego Biura CEEPUS http://buwiwm.edu.pl/informacje-ogolne/
All rights reserved © 2021 Akademia Górniczo-Hutnicza